عمل جراحی کردن بینی

جراحی کردن بینی با دو هدف درمانی و زیبایی صورت گرفته و موجب بهبود وضعیت ظاهری و همینطور وضعیت عملکرد تنفسی افراد می گردد. ( جراحی بینی )

افراد قبل از جراحی بینی باید اطلاعاتی در رابطه با این عمل جراحی داشته باشند و سپس اقدام به انجام آن نمایند.

 

جراحی کردن بینی

 

انتخاب جراح بینی

اولین اقدامی که فرد متقاضی جراحی بینی می بایست انجام دهد، انتخاب یک جراح بینی با تجربه و متبحر می باشد.

دلیل اهمیت زیاد دقت در انتخاب جراح بینی این است که میزان مهارت و تجربه جراح بینی تاثیر مستقیم بر نتیجه به دست آمده از جراحی بینی دارد، به طوریکه هر چه میزان تخصص، تجربه و مهارت او بیشتر باشد نتیجه جراحی بینی رضایت بخش تر خواهد بود.

نوع بینی و نتیجه جراحی بینی

برای اینکه افراد از نتیجه جراحی بینی راضی باشند لازم است تا نوع بینی خود را شناخته و انتظارات واقع بینانه ای از جراحی آن داشته باشند.

بینی ها با توجه به میزان ضخامتی که پوست و غضروف های شان دارند به دو نوع گوشتی و استخوانی تقسیم می شوند.

  • بینی های استخوانی : این نوع از بینی ، پوست نازکی داشته و استخوان های شان ضخامت و استحکام زیادی دارند.
  • بینی های گوشتی : این نوع از بینی ، پوست ضخیم با غدد فعال چربی داشته و استخوان های شان ضخامت و استحکام کمی دارند.

جراحی بینی استخوانی به دلیل ویژگی هایی که دارد از جراحی بینی گوشتی آسان تر بوده و معمولاً نتایج آن رضایت بخش تر است.

همچنین افراد متقاضی جراحی زیبایی بینی باید توجه داشته باشند که بینی های گوشتی را نمی توان به فرم فانتزی جراحی کرد در حالیکه بینی های استخوانی قابل جراحی به هر دو فرم طبیعی و گوشتی می باشند.

 

جراحی کردن بینی

 

انتخاب بهترین فرم بینی

از جمله مهم ترین مسائل در رابطه با جراحی کردن بینی ، انتخاب بهترین فرم بینی برای فرد است. زیرا اگر فرم بینی مناسب برای فرد انتخاب نشود نه تنها جراحی بینی موجب زیباتر شدن فرد نخواهد شد بلکه ممکن است منجر به کاهش جذابیت وی نیز شود. لذا در انتخاب فرم بینی با جراح خود تعامل داشته و در نهایت انتخاب فرم بینی را به ایشان بسپارید.

جراح بینی به دلیل قدرت تصور بالا و اشراف کاملی که بر اصول ریاضی و زیبایی شناسی دارد بهتر از هر فرد دیگری می داند که کدام فرم بینی تناسب بیشتری را با صورت شما خواهد داشت.

از جمله فاکتورهایی که حین انتخاب فرم بینی باید مد نظر قرار داده شود عبارتنداز:

  • نوع بینی : تعیین کننده ترین فاکتور در انتخاب فرم بینی نوع آن است. زیرا همانطور که در فوق گفتیم اگر بینی تان گوشتی باشد جز فرم طبیعی قادر به انتخاب فرم دیگری نخواهید بود ولی در صورت داشتن بینی استخوانی با توجه به فاکتورهای ذیل می توانید فرم بینی متناسب با صورت خود را انتخاب کنید.
  • جنسیت : فرم بینی فانتزی به هیچ عنوان با صورت درشت و استخوانی آقایان تناسب نداشته و توصیه دکتر رضا بدیعی به آقایان این است که به هیچ عنوان برای انجام جراحی زیبایی بینی اقدام نکنند.
  • ویژگی های صورت : اگر صورت بزرگ با اجزای درشت دارید بهتر است قید جراحی بینی فانتزی را بزنید ولی اگر صورت ظریف و کوچکی دارید انجام جراحی بینی فانتزی برای شما بلامانع می باشد.

همچنین چنانچه فاصله لب و بینی تان زیاد است بهتر است فرم طبیعی را انتخاب کنید زیرا نوک این فرم از بینی خیلی بالا نبوده و موجب بیشتر شدن این فاصله نمی شود؛ فاصله زیاد بین لب و بینی موجب نازیبایی فرد می شود.

  • سلیقه : سلیقه افراد با هم متفاوت است اگر صورت های کوچک با اجزای ظریف و عروسکی را زیبا می دانید فرم فانتزی به سلیقه شما نزدیک تر است ولی در صورتی که طرفدار طبیعی بودن اجزای صورت هستید بدیهی است که فرم فانتزی برای شما مناسب تر خواهد بود.

 

جراحی کردن بینی

 

مراقبت های بعد از عمل بینی

  • بروز ورم، التهاب و کبودی از عوارض عمل بینی هستند که بروز آن ها بسیار طبیعی بوده و با گذشت زمان رفع خواهد شد.
  • گذاشتن چند بالشت در زیر سر و قرارگیری بالاتر سر نسبت به سطح بدن، موجب می گردد تا کبودی و ورم بینی سریع تر فروکش نماید.
  • آبمیوه های طبیعی و میوه های تازه میل کرده و از خوردن غذاهای پرادویه بپرهیزید.
  • در چند روز ابتدایی بعد از جراحی کردن بینی ، از کمپرس آب سرد و سپس از کمپرس آب گرم استفاده کنید.

برای اطلاع دقیق از نکات بعد از عمل بینی می توانید به مقاله مراقبت های بعد از جراحی بینی موجود در وب سایت دکتر رضا بدیعی مراجعه کنید.

درباره drbadiei