عمل جراحی لب

جراحی لب : لب یکی از مهم ترین اجزاء صورت بعد از چشم ها می باشد که در زیبایی افراد بخصوص بانوان نقش بسزایی دارد و مورد توجه قرار می گیرد. برای جذاب و زیبا کردن لب ها راه های متفاوتی از جمله : تزریق ژل ، تزریق چربی و انواع دیگر روش های جراحی زیبایی لب وجود دارد که فرد متقاضی می تواند از آن ها استفاده نماید.

برخی از افراد با تزریق ژل و چربی به نتیجه دلخواه خود می رسند، اما افرادی که با این روش ها به نتیجه دلخواه خود نمی رسند می توانند از جراحی لب بهره ببرند.

 

جراحی لب

 

روش های انجام جراحی لب

برای جراحی زیبایی لب روش های متعددی وجود دارد که جراح لب با توجه به انتظارات بیمار از جراحی لب و زمان بندی دوران بهبودی، مناسب ترین روش را انتخاب می نماید.

گاهی برای رسیدن به نتیجه مورد نظر بیمار لازم است جراح لب دو یا چند عمل را انجام دهد.

از جمله روش های جراحی لب می توان به پیوند یا گرافت پوستی ، پروتز لب ، بهبود ورمیلیون ، لیفت لب انجام داد.

پیوند یا گرافت پوستی

جراحی زیبایی لب یک روش دائمی برای برجسته و جذاب کردن لب محسوب می شود، در این روش ابتدا جراح لب برای جلو کشیدن لب ها داخل دهان برش ایجاد می نماید.

پس از اینکه جراح لب ، برش ها را ایجاد نمود، گرافت پوستی – چربی گرفته شده از لایه های عمیق تر پوست را برای برجسته کردن لب زیر غشای مخاطی قرار می دهد.

پروتز لب

پروتز لب در انواع  گوناگون سنتزی یا طبیعی وجود دارد و جراح بهترین نوع پروتز را با توجه به شرایط بیمار انتخاب می کند و  در برش های کوچک ایجاد شده، داخل دهان بیمار قرار می دهد.

بهبود ورمیلیون

بهبود ورمیلیون یا قیطان لب به این صورت می باشد که جراح در امتداد حاشیه بخش رنگی لب ها برشی را ایجاد می کند تا بتواند باریکه ای از پوست خارج این حاشیه را بردارد و سپس بخش رنگی را برای افزایش ناحیه لب می کشد.

 

جراحی لب

 

لیفت لب

این روش جراحی برای افرادی مناسب است که از شل شدن و افتادگی پوست یا رو به پایین شدن دهان خود ناراضی هستند، در این روش برای حجیم کردن لب بالا جراح برشی زیر بینی ایجاد می کند و پوست را به منظور رو به بالا کشیدن لب ، کوتاه می کند سپس برش های کوچکی در اطراف دهان به منظور برداشتن پوست اضافی زده می شود و در پایان جراح بخیه های ظریفی می زند که پس از 5 روز کشیده می شود.

نحوه جراحی زیبایی لب

عمل زیبایی لب در بیمارستان یا مطب مجهز تحت نظر جراح با تجربه انجام می شود. جراحی زیبایی لب حدود 30 دقیقه الی 90 ساعت طول می کشد.

جراح لب برای اینکه بیمار در طول جراحی زیبایی لب آرام باشد به او آرام بخش می دهد و جراحی لب را تحت بیحسی موضعی و نه بیهوشی عمومی انجام می دهد.

جراح مراحل جراحی لب را طبق روال تعیین شده انجام می دهد و پس از اتمام عمل زیبایی لب بیمار به منزل می رود.

جراحی لب

اقدامات قبل از جراحی لب به شرح ذیل می باشد :

  • بیمار 6 هفته قبل از جراحی زیبایی لب از استعمال دخانیات بپرهیزد.
  • بیمار از مصرف داروهایی که باعث تشدید خونریزی می شود خودداری کند.
  • بیمار برای داشتن دوران بهبودی ایمن قبل و بعد از جراحی لب آب کافی مصرف نماید.
  • برای عمل زیبایی لب یک همراه با خود داشته باشد.

مراقبت های بعد از جراحی لب به شرح ذیل می باشد :

  • تا دو روز بعد از جراحی لب بیمار دچار کبودی و تورم می شود که برای کاهش آن می تواند از کمپرس یخ استفاده کند.
  • تا دو روز بیمار بهتر است از مایعات استفاده کند.
  • بیمار بهتر است از انجام فعالیت های سنگین خودداری نماید.

 

جراحی لب

جراحی بزرگ کردن لب

نفقش زیبایی لب در جذابیت ظاهری افراد به خصوص بانوان غیر قابل انکار است .

تنوع در شکل ، سایز و حجم لب ها در هر فردی متفاوت است و این تنوع سایز اعضای صورت بیشتر است .

به همین دلیل باید مشخض شود لب نیاز به اعمال چه تغییراتی دارد .

گاهی تنها با بزرگ کردن لب می توان باعث زیبایی و اصلاح فرم لب شد.

میل به افزایش سایز لب بیشتر در بانوان مشاهده می شود و اکثریت بانوان برای حجم دهی لب از روش هایی چون تزریق ژل یا تزریق چربی استفاده می کنند.

روش هایی چون تزریق ژل یا چربی ماندگار نیست و هر 6 الی 3 ماه یک بار نیاز به تزریق مجدد است اما جراحی بزرگ کردن لب نتیجه ماندگار دارد و با انجام یک بار جراحی لب دیگر نیازی به انجام مجدد جراحی نخواهید داشت.

هزینه جراحی لب

هر عضوی از چهره اگر دارای زاوایای مناسب باشد قطعاً منجربه افزایش زیبایی می شود به همین دلیل لب ها نیز برای زیبایی زاوایا و سایز مناسب دارند .

جراحی زیبایی لب در افراد با توجه به فرم لب فرد انجام می شود و روش انجام نیز متفاوت است به همین دلیل در ابتدا بیمار باید توسط جراح متخصص معاینه شود .

پس از معاینه شدن بیمار ، هزینه جراحی زیبایی لب به طور دقیق گفته می شود .

 

درباره drbadiei