عمل جراحی بینی طبیعی

جراحی زیبایی بینی یا راینوپلاستی طرفداران زیادی پیدا کرده است و در این بین رایج ترین مدل ها برای جراحی بینی ، جراحی بینی طبیعی و جراحی بینی فانتزی می باشند.

هر فردی با در نظر گرفتن ساختار صورت و تناسب اجزای چهره فرم بینی ای را انتخاب می کند که برای صورت او مناسب تر است .

با توجه به خواسته های آقایان برای مدل بینی می توان گفت جراحی بینی طبیعی در بین آقایان بیشتر انجام می شود.

جراحی بینی طبیعی

عمل بینی به صورت طبیعی

در واقع در جراحی بینی طبیعی ، بینی به گونه ای جراحی می شود که استاندارهای زیبایی را داشته باشد ولی مشخص نباشد که بینی جراحی شده است.

برخی افراد علاقمند هستند فرم بینی تغییرات چشمگیری داشته باشد و بعد از جراحی زیبایی بینی مشخص شود بینی جراحی شده است ، اینگونه افراد می توانند جراحی بینی فانتزی انجام دهد.

بینی های فانتزی در بین بانوان متقاضی زیادی دارد و با توجه به اجزای صورتشان نیز خواسته معقولی محسوب می شود ولی برای آقایان عمل بینی به صورت فانتزی خیلی مورد پسند نخواهد بود.

افراد باید توجه داشته باشند بینی بیش از حد کوچک یا نوک بیش از حد سربالا برای صورت زیبایی نخواهد داشت و بهتر است تعادل را رعایت کنند و به معیارهای زیبایی توجه کنند.

برای بینی های گوشتی ، جراحی بینی طبیعی بهتر است و نتایج زیباتری دارد .

زیرا بعد از تغییراتی که باید بر روی استخوان و غضروف بینی انجام شود پوست بر روی ساختار بینی گذاشته می شود و ضخامت پوست ، تغییرات انجام شده را به خوبی نشان نمی دهد.

جراحی بینی طبیعی

عمل بینی طبیعی مردانه

همانطور که گفته شد جراحي بيني طبيعي در بین آقایان رواج بیشتری دارد.

ساختار صورت آقایان و ترکیب چهره اکثریت آن ها به گونه ای است که ظرافت و لطافت اجزای چهره کم است و فرم کلی صورتشان استخوانی است.

به دلایلی که گفته شد اکثر آقایان می خواهند جذبه صورت شان را حفظ کنند به همین دلیل تمایل به رفع مشکلات بینی دارد .

در آقایان جراحی بینی به گونه ای انجام می شود که علاوه بر رفع مشکلات بینی ، فرم بینی نیز مطابق با استانداردهای زیبایی و متناسب با اجزای چهره باشد.

فرم بینی بعد از جراحی زیبایی بینی بسیار مهم است زیرا متناسب بودن فرم بینی با اجزای دیگر چهره ، زیبایی چهره را افزایش می دهد.

انتخاب یک جراح بینی خوب که با معیارهای زیبایی آشنا باشد بسیار مهم است زیرا به خوبی می داند فرم بینی بعد از عمل بینی باید چگونه باشد تا علاوه بر تناسب با اجزای چهره به خواسته بیمار نیز نزدیک باشد.

جراحی بینی طبیعی

عمل بینی نیمه فانتزی

همانطور که گفته شد جراحی بینی طبیعی به گونه ای انجام می شود که فرم بینی پس از رینوپلاستی کاملاً مشخصات طبیعی دارد ولی برخی از متقاصیان خیلی از طبیعی بودن بینی راضی نیستند و تمایلی به بینی فانتزی نیز ندارند.

اینگونه افراد به دنبال فرمی برای بینی هستند که ترکیبی از بینی فانتزی و بینی طبیعی باشد .

جراحی بینی نیمه فانتزی در اصل جراحی است که فرم بینی پس از رینوپلاستی ترکیبی از بینی فانتزی و بینی طبیعی است .

در جراحی بینی نیمه فانتزی ، قوس ایجاد شده بر روی بینی بسیار کم است و نوک بینی کمی سربالا است .

به عبارتی دیگر تغییرات در این نوع جراحی ، بیشتر از بینی طبیعی و کمتر از بینی فانتزی است .

اقدامات قبل از جراحی بینی طبیعی

افراد قبل از انجام جراحی زیبایی بینی یا هر جراحی زیبایی دیگری باید در مورد دستورالعملهایی که رعایت آن ها قبل و بعد از انجام روش مورد نظر بر نتیجه آن تاثیرگذارند آگاهی های لازم را کسب نمایند. از جمله نکات قبل از عمل بینی طبیعی عبارتنداز:

انتخاب بهترین جراح بینی

یکی از عوامل بسیار تاثیرگذار در نتیجه جراحی بینی ، میزان تبحر و تجرب جراح بینی است.

باید گفت که هرچه جراح بینی تجربه بیشتری در زمینه عمل بینی طبیعی داشته باشد نتیجه به دست آمده از آن موفقیت آمیزتر و رضایت بخش تر خواهد بود.

بنابراین در انتخاب جراح بینی خود دقت بسیار زیادی صرف نمایید.

بازگو کردن انتظارات

بهترین نتایج از جراحی بینی زمانی به دست می آیند که جراح بینی از سلیقه و توقعات فرد آگاه باشد. بنابراین در جلسه مشاوره قبل از عمل زیبایی بینی تمام انتظارات خود از این عمل زیبایی را با پزشک تان مطرح کنید.

 

جراحی بینی طبیعی

 

انجام آزمایشات لازم

مهم ترین نکته در جراحی بینی حفظ سلامت بیمار است به همین دلیل جراحان بینی پیش از عمل بینی از فرد سوالاتی در رابطه با داروهای مصرفی، حساسیت های دارویی و بیماری های مزمنی که فرد به آن ها ابتلا دارد پرسیده و جهت اطمینان آزمایشاتی را برای او تجویز می کنند که انجام و تحویل سریع آن ها به پزشک ضرورت دارد.

انجام عکسبرداری ها

پزشک برای اینکه بتواند بینی را به بهترین نحو ممکن جراحی نماید و نقوص آن را به طور دقیق مورد بررسی قرار دهد، عکسبرداری هایی را از زوایای مختلف برای بیمار تجویز می کند که بیمار باید آن ها را در اسرع وقت انجام داده و به پزشک خود تحویل دهد.

قطع مصرف برخی داروها

برخی داروها دارای اثراتی هستند که به موجب آن ها از میزان غلظت خون کم شده و احتمال خونریزی در حین جراحی بینی افزایش می یابد همچون آسپرین و وارفارین.

لازم است تا بیماران به مدت 14 روز قبل از عمل بینی مصرف این داروها را قطع نمایند.

قطع مصرف دخانیات

نوشیدنی های الکل دار و همچنین مواد دارای نیکوتین همچون سیگار و قلیان میزان اکسیژن خون را کاهش می دهند، لذا باید 2 هفته قبل از جراحی بینی از مصرف آن ها خودداری نمود.

شناسایی محل کلینیک

بهتر است افراد چند روز قبل از جراحی بینی محل بیمارستان یا کلینیکی که قرار است در آنجا تحت جراحی قرار بگیرند را شناسایی کنند این کار در کاهش استرس آن ها موثر می باشد.

بهترین جراح بینی طبیعی

برای افرادی که تمایل به طبیعی بودن بینی دارند نتیجه جراحی بینی طبیعی بسیار مهم است .

رعایت زاوایا بین بینی ، لب و پیشانی از مواردی است که باید در جراحی بینی طبیعی رعایت شود و کوچک ترین بی دقتی در تناسب زاوایا باعث نارضایتی بیمار از فرم بینی می شود .

برای آقایان که هیچ تمایلی به جراحی بینی فانتزی یا نیمه فانتزی ندارند ، فرم بینی پس از جراحی بینی بسیار مهم است و جراح بینی باید سعی کند بینی را به طبیعی ترین نوع ممکن و با توجه به خواسته بیمار جراحی کند.

درباره drbadiei