عمل جراحی بینی در افراد دیابتی

جراحی بینی در افراد دیابتی : افرادی که مبتلا به دیابت هستند و می خواهند جراحی بینی انجام دهند همواره نگران خطراتی هستند که امکان دارد در طی جراحی بینی به وجود آید.

در واقع دیابت منجربه اختلالاتی در سوخت و ساز قند خون افراد می شود و افت قند خون یا افزایش بیش از حد آن برای بیماران مشکلاتی را به وجود می آورد.

به همین دلیل افرادی که بیماری دیابت دارند فکر می کنند که در انجام جراحی بینی دچار محدودیتایی هستند.

اگر در حین جراحی بینی میزان قند خون بیمار کنترل شود هیچ گونه مشکلی برای انجام جراحی بینی به وجود نمی آید.

در اصل دیابت محدودیتی برای جراحی زیبایی بینی یا رینوپلاستی ندارد و با رعایت نکاتی که جراح بینی توصیه می کند به راحتی می توان راینوپلاستی را انجام داد.

همانطور که گفته شد حین انجام جراحی بینی میزان قند خون فرد مهم است و افرادی که مشکل دیابت دارند در این باره سوالات و نگرانی هایی دارند.

نکته مهم این است که در صورت کنترل نا مناسب قند خون قبل و بعد از جراحی، احتمال دیرتر جوش خوردن بخیه ها و احتمال عفونت افزایش میابد.

افراد دیابتی باید حتماً مشاوره های لازم را در مورد جراحی بینی دریافت کنند و قبل از انجام جراحی بینی نکات گفته شده را رعایت کنند.

جراحی بینی در افراد دیابتی

نکات جراحی بینی در افراد دیابتی

در جلسه مشاوره باید به جراح بینی بگویند که مبتلا به دیابت نوع اول یا نوع دوم هستند .

جراح بینی با تجویز آزمایش های موردنیاز وضعیت سلامتی بیمار را چک می کند به همین دلیل در انجام آزمایش ها کوتاهی نکنید.

وقتی جراح بینی بداند که بیمار دیابت دارد ، حین جراحی بینی داروهایی را مصرف می کنند که سلامتی بیمار در خطر قرار نگیرد.

افراد دیابتی با توجه به مشکلی که دارند باید به مهارت جراح بینی توجه ویژه ای داشته باشند تا دچار مشکل نشوند.

به همین دلیل باید به خوبی درباره جراح بینی تحقیق کنند زیرا مشاورهایی که پس از معاینه دریافت می کنند و نکات مراقبتی که به آن ها گفته می شود ارتباط مستقیمی با مهارت جراح بینی دارد.

اگر قبل از جراحی بینی میزان قند خون 150 یا کمتر باشد می تواند جراحی بینی را شروع کرد در غیر اینصورت جراحی بینی به زمان دیگری موکول می شود.

نکاتی که قبل از انجام جراحی بینی باید رعایت شود به طور کامل در جلسه معاینه و مشاوره به بیمار گفته می شود و بیماران نباید نگرانی بابت این موضوع داشته باشند.

بیماران دیابتی که متقاضی جراحی بینی هستند باید به خوبی در مورد جراح بینی تحقیق کنند و در آخر باید جراح بینی ای را انتخاب کنند که مهارت بالا وتسلط کاملی به تکنیک های جراحی بینی داشته باشد تا تمام اقدامات لازم را در مورد بیمار دیابتی انجام دهد.

درباره drbadiei