عمل جراحی بینی ترمیمی

در مواردی که پس از جراحي بيني ، بینی بر اثر ضربه یا حادثه دچار تغییر فرم شود می توان با جراحی بینی ترمیمی فرم بینی را اصلاح کرد.( جراح بینی )

در مواردی نیز ناآگاهی فرد منجربه عدم انتخاب جراح بینی خوب می شود و بینی پس از جراحی دچار عوارضی چون دشواری در تنفس ، کج بودن بینی و مشکلاتی از این قبیل می شود که در این گونه موارد نیز می توان جراحی بینی ثانویه یا ترمیمی انجام داد.

از دیگر کاربردهای مهم جراحی ترمیم بینی رفع افتادگی نوک بینی می باشد.

در مواردی نیز بینی مشکلی ندارد ولی فرم بینی مورد پسند فرد نیست و تمایل به تغییر فرم بینی دارد ، به همین دلیل جراحی بینی ثانویه انجام می دهد.

نکاتی که باید در مورد جراحی بینی ترمیمی یا رینوپلاستی ثانویه بدانید :

توصیه می شود در مواقعی که در یک سال اخیر ، هیچ گونه جراحی بینی انجام نداده اید اقدام به جراحی بینی ثانویه کنید.

از انجام جراحی بینی قبلی باید حداقل یک سال گذشته باشد.

در هر بار تکرار جراحی بینی ، جراحی بینی به نسبت جراحی بینی قبلی پیچیده تر می شود.

پیش از عمل مجدد بینی از زوایای مختلف بینی عکس بگیرید تا تغییرات بینی بعد از عمل بینی ترمیمی را بهتر متوجه شوید.

جراحی بینی ترمیمی

 

روتوش بینی

در برخی موارد پس از جراحی بینی لازم است تغییراتی در ساختار بینی یا ظاهر بینی انجام شود.

روتوش بینی یا جراحی ترمیم بینی که به آن جراحی ثانویه بینی نیز می گویند بهتر است توسط یک جراح بینی انجام شود تا مشکل دیگری برای بینی پیش نیاید و مشکلات قبلی به خوبی رفع شود.

زودتر از یک سال نمی توان اقدام به جراحی بینی ترمیمی کرد .

فقط در مواقعی که پره های بینی به خوبی جمع نشده باشند ، پس از گذشت 6 ماه می توان روتوش بینی انجام داد.

برای آشنایی و مطلع شدن از قیمت های دکتر رضا بدیعی ، جراح بینی در غرب تهران ، به سایت ایشان و صفحه اینستاگرام دکتر بدیعی مراجعه نمایید.

جراح ترمیمی بینی

تمامی افرادی که قصد انجام جراحی بینی را دارند توقع دارند تا نتیجه ای خوب و رضایتمند کسب کنند به همین دلیل باید جراح بینی خوب و ماهری را انتخاب کنند.

زیرا مهم ترین دلیلی که باعث کسب نتیجه رضایتمند از جراحی بینی می شود میزان مهارت جراح بینی است .

افرادی که اقدام به جراحی ترمیمی بینی می کند به طور معمول دچار مشکلات تنفسی یا نارضایتی از فرم بینی هستند که تمامی این موارد مرتبط با مهارت جراح بینی و عدم انتخاب یک جراح بینی ماهر است .

بنابراین افرادی که سابقه یک جراحی بینی ناموفق را داشته اند و می خواهند برای بار دوم اقدام به جراحی بینی کنند باید بیشتر از دیگر افراد در مورد جراح بینی تحقیق کنند تا برای بار دوم یا بار چندم دچار عوارض جراحی بینی یا نارضایتی از نتیجه جراحی بینی  نشوند.

در جراحی بینی ترمیمی مهارت جراح بینی اهمیت بالا تری دارد زیرا در هر بار انجام جراحی بینی ، میزان پیچیدگی جراحی بینی بیشتر می شود و نیاز است تا جراح بینی مهارت بالایی داشته باشد .

هر جراح بینی ای قادر به انجام جراحی ترمیمی بینی نبوده و برای انتخاب جراح ترمیمی بینی نیاز است که به خوبی تحقیق کنید.

اقدامات قبل و بعد از جراحی بینی ترمیمی

اقدامات و مراقبت هایی که افراد می بایست قبل و بعد از جراحی بینی ترمیمی رعایت نمایند درست همانند نکات قبل و بعد از جراحی بینی اولیه است، در ادامه تعدادی از این مراقبت ها را ذکر خواهیم کرد.

اقدامات قبل از جراحی بینی ترمیمی

 1. با توجه به اینکه پیچیدگی ساختار بینی با انجام جراحی بینی اولیه بیشتر شده و به همین دلیل انجام آن سخت تر است لذا یک جراح بینی خوب و مجرب را انتخاب نمایید که بتواند جراحی بینی ترمیمی را به بهترین نحو ممکن انجام دهد به طوریکه به جراحی ترمیمی دوباره ای احتیاج پیدا نکنید.
 2. انتظاراتی که از جراح بینی دارید را به طور شفاف و دقیق با جراح بینی خود مطرح کنید تا نتیجه به دست آمده از جراحی بینی ترمیمی رضایت شما را به خود جلب نماید.
 3. آزمایشاتی همچون تست بارداری که جراح بینی برای تان تجویز نموده است را انجام دهید، پزشک این آزمایشات را به منظور اطمینان حاصل کردن از آمادگی شما برای عمل بینی ترمیمی تجویز می کند.
 4. چنانچه قبلاً به بیماری های مزمنی همچون لوپوس ابتلا داشته یا در حال حاضر به آن ها مبتلا هستید، از داروهای خاص استفاده کرده یا به دارو و مواد غذایی خاصی حساسیت دارید حتماً آن ها را با پزشک خود مطرح کنید.
 5. مصرف داروهایی مثل آسپرین به دلیل تاثیری که در کاهش میزان غلطت خون دارند موجب افزایش احتمال خونریزی در حین جراحی بینی می شوند لذا لازم است تا مصرف آن ها را به مدت 2 هفته پیش از جراحی قطع نمایید.
 6. عدم استعمال دخانیات، کشیدن قلیان و مصرف نوشیدنی هایی که در ترکیب آن ها الکل وجود دارد به مدت 14 روز قبل از عمل بینی ترمیمی الزامی است.
 7. لازم است تا در حین جراحی بینی معده خالی باشد به همین منظور به مدت چند ساعت قبل از جراحی بینی ترمیمی چیزی نخورید و در شب قبل نیز شامی بسیار سبک میل کنید.

 

جراحی بینی ترمیمی

 

مراقبت های بعد از جراحی بینی ترمیمی

 1. به دلیل تغییراتی که جراح بینی در ساختار و ساختمان بینی ایجاد می کند، بینی دچار تورم می شود که برای کاهش آن می توانید در هنگام خوابیدن و دراز کشیدن زیر سر خود چند بالشت بگذارید.
 2. از خوردن غذاهای پرادویه و پرنمک که تاثیر زیادی در تشدید ورم بینی دارند خودداری کنید.
 3. بر روی بینی خود چسب زده و استفاده از چسب بینی را تا زمانی که پزشک توصیه می کند ادامه دهید.
 4. از برقرار نمودن رابطه زناشویی به مدت 2 هفته خودداری کنید.
 5. در صورتی که احساس درد و ناراحتی داشتید مسکن هایی که جراح بینی برای تان تجویز کرده را مصرف نمایید.
 6. در چند روز اول بعد از جراحی بر روی بینی خود کمپرس سرد و در چند روز دوم کمپرس گرم قرار دهید.

قیمت جراحی بینی ترمیمی

هزینه روتوش بینی و جراحی ترمیم بینی بعد از معاینه شدن تعیین می شود ولی بیماران باید بدانند که هزینه ترمیم بینی از هزینه جراحی اولیه بینی قیمت بیشتری دارد .

در هر بار عمل مجدد بینی هزینه ها افزایش پیدا می کند زیرا جراحي بيني پیچیده تر از قبل می شود.

برای جراحی ترمیم بینی انتخاب جراح بینی مهم است زیرا جراحی بینی ترمیمی پیچیده تر است و مهارت بالایی می خواهد.

انتخاب جراح بینی در نتیجه جراحي زيبايي بيني تاثیر بسیار موثری دارد و انتخاب یک جراح بینی می تواند تضمینی برای انجام ندادن جراحي بيني ترميمي به دلیل بد فرم بودن یا مورد پسند نبودن فرم بینی بعد از عمل بینی و مشکلات تنفسی باشد.

درباره drbadiei