جراحی انحراف بینی

برای رفع انحراف بینی ، جراحی انحراف بینی انجام می شود ، در اکثر موارد کج بودن بین با کج بودن تیغه وسط بینی یا انحراف بینی اشتباه گرفته می شود.

هنگامی که انحراف بینی سوراخ های بینی را مسدود کند و مشکلات تنفسی برای بیمار به وجود آورد نیاز به انجام جراحی انحراف بينی است.

ولی در مواقعی که فقط ظاهر بینی کج است و هیچگونه مشکل تنفسی وجود ندارد ، بینی کج است و باید جراحی زیبایی بینی انجام شود.

انحراف بینی در برخی از افراد از بدو تولد وجود دارد ، این افراد برای رفع انحراف بینی بهتر است تا پایان دوره بلوغ صبر کنند البته در صورتی که مشکل تنفسی نداشته باشند ، اگر مشکل تنفسی دارند باید به جراح بینی مراجعه کنند تا مشاوره لازم و زمان جراحی انحراف بينی تعیین شود.

در بزرگسالان نیز محدودیت سنی ندارد و افراد در هر سنی می توانند برای رفع انحراف بینی اقدام کنند ، در مواردی که انحراف تیغه وسط بینی مشکلات تنفسی ایجاد می کند بهتر است هرچه سریع تر اقدام به جراحی بینی نمایید.

انحراف بینی

 

حالت های انحراف بینی

حالت اول : کج بودن تیغه وسط بینی باعث بسته شدن هر دو سوراخ بینی یا یکی از سوراخ های بینی می شود که مشکلات تنفسی نیز در پی دارد ، در این حالت نیاز به جراحی انحراف بینی است و بیمه هزینه آن را پرداخت می کند زیرا جراحی انحراف بينی یا سپتوپلاستی ، عمل درمانی است.

حالت دوم  : اگر تیغه وسط بینی کج باشد ولی سوراخ های بینی بسته نباشند علاوه بر جراحی انحراف بينی نیاز به جراحی زیبایی بینی نیز هست و بیمه هزینه آن را پرداخت نمی کند.

در این حالت تیغه وسط بینی به موازات ساختار کل بینی کج است به همین دلیل سوراخ های بینی مسدود نمی شوند.

حالت سوم : هم فرم بینی کج است هم هر دو سوراخ بینی یا یکی از سوراخ های بینی بسته هستند دراین مورد نیز علاوه بر جراحی انحراف بینی به جراحی زیبایی بینی نیاز است و هر دو جراحی باید انجام شود به همین دلیل بیمه هزینه آن را پرداخت نمی کند.

در حالت دوم و سوم به علت اینکه عمل زیبایی بینی نیز انجام می شود بیمه هزینه آن را قبول نمی کند.

برای مشاهده رینوپلاستی های دکتر رضا بدیعی ، متخصص گوش ، گلو و بینی ، به صفحه رسمی اینستاگرام دکتر بدیعی و گالری تصاویر در سایت ایشان مراجعه فرمایید.

دکتر رضا بدیعی
متخصص گوش ، گلو و بینی
فلوشیپ فوق تخصصی تومورهای سر و گردن

درباره drbadiei

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • یک × 4 =