رفع تومورهای سر و گردن

تومورهای سرو گردن اغلب در لب و دهان ، بینی و سینوس ها، گلو و حنجره به وجود می آیند ، در اکثر مواقع به وجود آمدن تومورهای سر و گردن از کنترل شخص خارج است ولی برخی رفتار ها مانند مصرف دخانیات و مشروبات الکلی می تواند دلیلی برای به وجود آمدن تومورهایی درنواحی گردن یا نواحی سر شود. ( جراح سر و گردن )

تومورها می توانند خوش خیم باشند و درمان شوند یا بدخیم باشند و نیاز به درمان های جدی تری چون جراحی داشته باشند.

توده های خوش خیم اگر درمان نشوند و نتوان آن ها را تشخیص داد ، تبدیل به تومورهای بد دخیم سرطانی می شوند و می توانند جان فرد را به خطر بیندازند.

برای تشخیص تومورهای سر و گردن ، هرگاه برآمدگی در نواحی سر و گردن مشاهده کردید یا اگر توسط لمس ناحیه برآمدگی حس کردید ،  در اسرع وقت به فوق تخصص تومورهاي سر و گردن مراجعه کنید و تحت درمان قرار بگیرید .

هرچه زودتربرای معاینه به فلوشيپ تومورهاي سرو گردن مراجعه کنید بهتر است ، زیرا اگر مشکل جدی وجود داشته باشد تشخیص داده شده و درمان به سرعت آغاز می شود و اگر مشکل حادی وجود نداشته باشد می توان همان مشکل جزئی را نیز درمان کرد تا مشکلات جدی تر به وجود نیاید .

تومورهای سر و گردن

تومورهای سرو گردن دو نوع هستند :

 تومورهای خوش خیم : توده های چربی ، توده های مادرزادی ، توده های التهابی و غیره

توده های بدخیم : سرطان های تیروئید ، سرطان های غدد بزاقی  و غیره

علائم سرطان سر و گردن

  • تغییر صدا شخص
  • گلو درد و دشواری در صحبت کردن
  • توده های گردنی مانند غده در پشت گردن یا برآمدگی پشت گردن ، غده در جلو گردن
  • تغییرات پوستی
  • غده دهانی
  • بالا آوردن خون
  • مشکلاتی در خوردن غذا
  • زخم هایی که در صورت و گردن و لب وجود دارند و بهبود نمی شوند.
  • گوش درد همیشگی

برای برقراری ارتباط با دکتر رضا بدیعی ، فوق تخصص تومورهای سر و گردن ،  به سایت و پیج رسمی اینستاگرام ایشان مراجعه فرمایید.

تومورهای سرو گردن

نکاتی در ارتباط با تومورهای سر و گردن

سرطان های مرتبط با سر و گردن ، ششمین سرطان رایج در بین افراد است و مصرف دخانیات و مشروبات الکلی ، امکان ابتدا به سرطان سر و گردن را تا 7 برابر افزایش می دهند .

بنابراین زندگی به سبک سالم می تواند مهم ترین عامل جلوگیری از بروز سرطان های دهان و حنجره باشد .

استعمال دخانیات و مشروبات الکلی یکی از مهم ترین دلایل بروز سرطان است اما دلایل دیگری چون ارث ، سابقه اشعه درمانی ، ویروس HPV و غیره نیز می توانند زنگ خطری برای مبتلا شدن به تومورهای سر و گردن باشند .

این گونه بیماری های بیشتر در دوره میانسالی و در افراد بالای 45 سال بروز می کند به همین دلیل اگر بیش از 45 سال دارید و با لمس گردن ، حس می کنید توده ای در گردن است یا گردن برجسته شده است ، حتماً به یک متخصص و جراح سر و گردن مراجعه کنید .

بسیاری از افراد بر این باورند که توده زمانی خطرناک است که با درد همراه باشد اما هر گونه توده قابل لمس ، بدون در نظر گرفتن حس درد یا عدم حس درد ، باید مورد بررسی ومعاینه قرار گیرد .

 

درباره drbadiei