بهترین جراح بینی کیست ؟

متقاضی جراحی بینی قطعاٌ به دنبال بهترین جراح بینی برای انجام راینوپلاستی می گردد تا از نتیجه و فرم بینی رضایت کامل داشته باشد. در این مقاله در مورد خصوصیات جراح بینی و نحوه انتخاب جراح بینی توضیحاتی را ارائه خواهیم داد تا متقاضیان بتوانند جراح بینی خوب و ماهری را انتخاب نمایند. با گسترش انجام جراحی زیبایی بینی یا جراحی درمانی بینی ، انتخاب یک جراح بینی خوب برای نتیجه بهتر و عدم بروز اختلال در عملکرد تنفسی بینی بسیار مهم شده است و متقاضیان رینوپلاستی می خواهند بدانند بهترين جراح بيني چه کسی است.

 

بهترین جراح بینی

جراحی بینی

رایج ترین جراحی زیبایی ، جراحی بینی می باشد و متقاضیان بسیار زیادی دارد. نکاتی که در ارتباط با جراحی بینی وجود دارد بسیار گسترده می باشند و در این مقاله سعی می شود مهم ترین نکات ذکر شود.

 • جراحی بینی یک روش کاملاً تهاجمی است بنابراین بیمار تحت بی هوشی قرار می گیرد و به اتاق عمل منتقل می شود .
 • نوع بینی در فرم دهی بینی تاثیرگذار است ، بنابراین در ارتباط با فرم بینی حتماً با جراح بینی مشورت کنید تا نتیجه ایده آل کسب کنید.
 • جراحی بینی به دو روش باز و بسته انجام می شود ، در روش بسته برش های مورد نیاز در داخل بینی زده می شوند و در روش باز ، برش بر روی ستون بینی دو پره بینی زده می شود .
 • جراحی بینی بدون برش امکانپذیر نمی باشد و حتی در روش بسته نیز برش از داخل بینی زده می شود .
 • روشی چون جراحی بینی با لیزر تنها جنبه تبلیغاتی دارد و در حال حاضر لیزر هیچ جایی در جراحی بینی ندارد .

اهداف جراحی بینی

به طور کلی جراحی بینی با دو هدف درمانی و زیبایی انجام می شود. در رینوپلاستی ( جراحی زیبایی بینی ) ایرادات ظاهری بینی همچون قوز ، افتادگی و غیره برطرف شده و در سپتوپلاستی ( جراحی درمانی بینی ) مشکلات عملکردی بینی همچون انحراف و پولیپ بینی برطرف خواهند شد.

لازم به ذکر است بیمه هزینه بخش درمانی را پرداخت می کند ولی بابت جراحی زیبایی هزینه پرداخت نمی کند.

ویژگی های جراح بینی

 • اولویت اول یک جراح بینی خوب سلامتی بیمار است و اگر بیمار شرایط انجام جراحی بینی را نداشته باشد به او خواهد گفت ، بنابراین صداقت و وجدان از خصوصیات مهم بهترین جراح بینی است.
 • دانش کافی داشته باشد و به تکنیک های به روز رینوپلاستی آشنا باشد تا بعد از جراحی زیبایی بینی مشکل تنفسی یا مشکلات دیگر برای بیمار به وجود نیاید.
 • صبور و با حوصله باشد تا تمام نکات مورد نیاز را به بیمار توضیح دهد و به سوال های بیمار پاسخ دهد.
 • تمام آزمایش های لازم را برای بیمار تجویز کند تا از سلامت جسمی و وضعیت عمومی بیمار باخبر باشد.
 • در مورد حساسیت های داروئی ، سوابق بیماری و جراحی های دیگر بیمار از او سوال کند.
 • یک جراح بینی ماهر باید با معیارهای  زیبایی آشنا باشد و بینی بیمار را به گونه ای جراحی کند که با دیگر اجزای صورت تناسب داشته باشد.

بهترین جراح بینی

انتخاب جراح بینی

 • در ابتدا بر اساس سرچ در مرور گر های اینترنتی یا پرس و جو از افراد آشنایی که جراحی بینی انجام داده اند چند جراح بینی را کاندید کنید.
 • سپس به صفحه رسمی اینستاگرام و سایت جراح بینی مراجعه کنید.
 • با مطالعه درباره دکتر اصلاعاتی از تخصص های جراح بینی به دست آورید.
 • مشاهده نمونه کارهای جراح بینی به بیمار این امکان را می دهد تا مهارت جراح بینی را بسنجد.

اکثریت مردم تمایل دارند بهترین جراح بینی در شهر خود را بشناسند و در منطقه محل زندگی خود جراحی بینی را انجام دهند ، به طور مثال افرادی که ساکن تهران هستند می خواهند بدانند بهترين جراح بيني در تهران کیست ؟ یا جراح بینی خوب در تهران چه کسی است ؟

ولی بهتر است در انتخاب جراح بینی به مهارت و دانش او توجه کنید ، اگر یک جراح بینی خوب را انتخاب کنید ، استرس های قبل از عمل بینی که بیشتر در مورد سلامتی و فرم بینی بعد از عمل بینی است را نخواهید داشت و امادگی بیشتری برای انجام رینوپلاستی خواهید داشت.

اهمیت انتخاب بهترین جراح بینی

تمامی افرادی که اقدام به انجام جراحی بینی یا رینوپلاستی می کنند توقع دارند که نتیجه خوبی نیز از جراحی بینی کسب کنند و زیبایی چهره شان افزایش یابد.

برای اینکه بینی باعث زیبایی چهره شود بایدبا دیگر اجزای چهره تناسب خوبی داشته باشد. به همین دلیل بسیار مهم است که جراح بینی آشنایی خوبی با معیارها و استانداردهای زیبایی داشته باشد. برخی از متقاضیان به دستمزد جراح بینی اهمیت بیشتری می دهند و قبل از مشاهده نمونه کارهای جراح بینی در ارتباط با دستمزد ایشان سوال می پرسند.

قطعاً جراح بینی ای که مهارت بالایی داشته باشد دستمزد بیشتری نیز دریافت می کند زیرا با انجام جراحی بینی توسط یک جراح بینی ماهر دیگر نیازی نیست هزینه ای بابت جراحی بینی ثانویه یا جراحی بینی ترمیمی پرداخت کنید. بنابراین باید برای مهارت جراح بینی ارزش بیشتری قائل باشید و برای دستمزد جراح بینی اهمیت کمتری قائل شوید .

همچنین برای اینکه از جراحی بینی یا راینوپلاستی نتیجه خوبی کسب کنید تنها رعایت نکات مراقبتی کافی نیست. زیرا انتخاب یک جراح بینی ماهر و رعایت نکات مراقبتی پس از جراحی بینی باعث می شود تا نتیجه رینوپلاستی مورد قبول باشد و باعث رضایت بیمار شود .

بهترین جراح بینی

 

عوارض جراحی بینی

عوارض جراحی بینی مهم ترین دلیل برای منصرف شدن  برخی از متقاضیان از انجام جراحی بینی است. عوارضی جراحی بینی و نارضایتی از جراحی بینی ارتباط مستقیم با میزان مهارت جراح بینی دارد.

اگر افرادی که متقاضی جراحی بینی هستند در ابتدا یک جراح بینی خوب و ماهر را انتخاب کنند دچار هیچ گونه عوارضی نخواهند شد. بیشترین عوارض جراحی بینی در ارتباط با فرم بینی و مشکلات تنفسی است.

جراح بینی اگر به تکنیک های جراحی بینی تسلط داشته باشد هیچ گونه آسیبی به بافت های سالم بینی نمی زند و پس از پایان جراحی بینی ، بیمار هیچ گونه مشکل تنفسی نخواهد داشت. در ارتباط با فرم بینی نیز جراح بینی باید نوع بینی را در نظر بگیرد و با بیمار به طور مفصل در ارتباط با فرم بینی صحبت کند تا در پایان جراحی بینی ، بینی فرمی زیبا و مطابق خواسته بیمار داشته باشد.

روش های جراحی بینی

جراحی بینی به روش های ذیل قابل انجام است :

 1. عمل بینی باز
 2. عمل بینی بسته

عمل بینی به روش باز

در روش باز ، جراح بینی اقدام به ایجاد برش در داخل حفره های بینی و همچنین پوست بین حفره های بینی ایجاد می کند. سپس پوست بینی را از روی اسکلت بینی بلند کرده و اعمال اصلاحات را آغاز می نماید.

از مزایای جراحی بینی باز می توان به این مورد اشاره نمود که اسکلت بینی به وضوح در معرض دید جراح می باشد و جراح قدرت مانور بالایی دراین روش از جراحی بینی خواهد داشت.

‌بر اساس مطالب مذکور می توان اذعان داشت که جراحی بینی به روش باز برای جراحی هایی که به تغییرات پیچیده و دشوار نیاز دارند نظیر عمل ترمیمی بینی ، کجی بینی ، عمل بینی گوشتی و غیره گزینه بسیار مناسبی می باشد.

از معایب جراحی بینی به روش باز می توان به تورم و کبودی بیشتر پس از عمل نسبت به روش بسته اشاره نمود که جای نگرانی نیست ، چرا که پس از مدتی به طور کامل برطرف خواهد شد.

 

بهترین جراح بینی

 

عمل بینی به روش بسته

در عمل بینی بسته ، برش های مورد نیاز جهت اعمال تغییرات فقط در داخل حفره های بینی ایجاد می شوند و بیرون بینی هیچ گونه برشی ایجاد نمی گردد و بدین ترتیب هیچ جای زخم و اسکاری پس از عمل بر روی بینی ایجاد نمی شود و میزان تورم و کبودی بینی بسیار کاهش می یابد.

مبتنی بر موارد فوق الذکر باید گفت که روند ترمیم زخم ها و بهبودی پس از عمل در این روش از جراحی بینی سریع تر از جراحی بینی به روش باز خواهد بود.

عدم ایجاد تغییرات پیچیده در این روش به دلیل محدود بودن جراح ، یکی از معایب این روش می باشد ، اما در صورت توانمندی و تبحر بالای جراح بینی می توان به نتایج بهینه ای از جراحی بینی به روش بسته نیز دست یافت.

انتخاب هر یک از روش های جراحی بینی با توجه به نظر جراح بینی و بر اساس تجربه و تشخیص وی از شرایط بیمار صورت می گیرد.

بهترین جراح بینی

 

هزینه جراحی زیبایی بینی

هزینه جراحی بینی بسیار متغیر است زیرا هر جراح بینی دستمزد متفاوتی را برای انجام جراحی بینی دریافت می کند. جراحی بینی یک روش تهاجمی برای تغییر اسکلت بینی ودر نتیجه فرم دهی بینی است به همین دلیل در بیمارستان باید انجام شود . پس هزینه های بیمارستان نیز بخشی از هزینه جراحی بینی هستند.

توجه داشته باشید که بیمارستان ها نیز هزینه های متفاوتی برای اتاق عمل و استفاده از تجهیزات دارند به همین دلیل علاوه بر دستمزد جراح بینی ، مطلع شوید که جراح بینی مدنظرتان در کدام بیمارستان فعالیت می کند.

علت متغیر بودن دستمزد جراحان بینی بستگی به نوع بینی ، موقعیت مطب ، میزان مهارت و غیره دارد به همین دلیل هزینه جراحی بینی را از جراح بینی مدنظرتان جویا شوید.

درباره drbadiei