رابطه بارداری و جراحی بینی

بارداری و جراحی بینی : امروزه اکثر افراد تمایل به انجام جراحی زیبایی بینی دارند ولی برای خانم هایی که باردار هستند یا می خواهند در آینده باردار شوند سوالاتی درباره ی بارداری و جراحی بینی وجود دارد.

جراحی بینی برای خانم ها با توجه به معیارهای زیبایی کمی متفاوت تر از آقایان است .

همچنین برای خانم ها برخی محدودیت ها نیز وجود دارد زیرا برخی از متقاضیان خانم  یا باردار هستند یا نوزاد شیرده دارند یا قصد دارند در آینده ای نزدیک باردار شوند.

در این مقاله توضیحات لازم درباره ی جراحی بینی و بارداری ، جراحی بینی و زایمان ، جراحی بینی در دوران شیردهی ، زمان مناسب جراحی بینی بعد از زایمان و تاثیر بارداری در جراحی بینی ارائه شده است.

زمان مناسب بارداری بعد از جراحی بینی

برخی از بانوان سوال می کنند چه مدت بعد از عمل بینی میشه اقدام به بارداری کرد ؟

در پاسخ باید گفت که بارداری یک ماه پس از جراحی بینی مانعی ندارد و پس از گذشت یک ماه می توانند اقدام به بارداری نمایند.

خانم هایی که متقاضی انجام جراحی بینی هستند و به تازگی زایمان کرده اند نیز می توانند پس از گذشت دو ماه از زایمان ، جراحی زیبایی بینی یا راینوپلاستی انجام دهند.

بعد از انجام جراحی بینی به مدت 8 ساعت نوزاد نمی تواند از شیر مادر تغذیه کند زیرا اثرات داروهای بیهوشی در بدن مادر باقی می ماند.

مادر فقط در زمانی که اثر داروهای بیهوشی در بدن است نمی تواند به نوزاد شیر دهد  و پس از گذشت 8 ساعت ، تغذیه نوزاد از شیر مادر بلامانع است.

بارداری و جراحی بینی

تاثیر بارداری بر عمل زیبایی بینی

در دوران بارداری ورم اجزای بدن و صورت کاملاً طبیعی است.

بینی جراحی شده نیز در دوران بارداری دچار تورم می شود ولی بعد از زایمان و از بین رفتن تورم صورت و اندام ، ورم بینی نیز از بین می رود.

در نتیجه بارداری بر روی نتیجه رینوپلاستی یا جراحی زیبایی بینی تاثیری ندارد.

همچنین بانوانی که جراحی بینی انجام داده اند در مورد زایمان محدودیتی ندارند و می توانند زایمان طبیعی یا سزارین داشته باشند.

جراحی بینی در بارداری

جراحی بینی در بارداری به هیچ عنوان توصیه نمی شود و انجام آن ممنوع است .

درجراحی بینی برای بیهوش شدن فرد داروهای بیهوشی تزریق می شود ، برای خانم هایی که باردار هستند نیز داروهای بیهوشی تزریق می شود و تزریق دارو بیهوشی یک روند ثابت در جراحی بینی است.

در اصل جراحی بینی آسیبی به رحم مادر نمی زند ولی داروهای بیهوشی که تزریق می شوند برای جنینی که در رحم مادر است مناسب نیست

درباره drbadiei