اتوپلاستی

اتوپلاستی که به آن جراحی زیبایی گوش نیز می گویند از متقاضیان بسیار زیادی برخوردار است که بیشتر آن ها را آقایان تشکیل داده و هدف از انجام آن رفع مشکلات ظاهری گوش می باشد.

از جمله ایرادات ظاهری گوش ها می توان به:

  • برجستگی ناحیه لاله گوش
  • عدم وجود تقارن در اندازه گوش ها
  • بیش از اندازه بزرگ بودن گوش ها
  • و غیره اشاره کرد.

کاندیدای اتوپلاستی

تمامی افراد بالای ۶ سال که از سلامت فیزیکی و روحی کامل برخوردار بوده و دارای بیماری های مزمن نبوده و با ظاهر گوش های خود مشکل دارند کاندیدای خوبی برای جراحی زیبایی گوش هستند.

لازم به ذکر است که انجام جراحی گوش در کودکان راحت تر بوده و نتایج به دست آمده از آن بسیار مورد رضایت بخش تر می باشد، زیرا در کودکی غضروف های گوش و لاله گوش از انعطاف بسیار بالایی برخوردار می باشند.

 

اتوپلاستی

 

چگونگی انجام جراحی گوش

برای انجام جراحی زیبایی گوش نیاز به بی حسی موضعی و در برخی موارد بیهوشی می باشد.

جراح گوش برش یا برش های لازم را در نواحی مورد نظر ایجاد کرده و سپس اصلاحات مورد نظر خود را انجام می دهد، پس از آن برش ها بخیه زده شده و گوش ها پانسمان می شوند.

بیماران بعد از انجام جراحی گوش به اتاق ریکاوری منتقل شده و در بیشتر موارد در همان روز مرخص می شوند.

عوارض اتوپلاستی

در صورت انتخاب یک پزشک متبحر و رعایت اقدامات بعد از جراحی گوش عارضه خاصی جز بروز مقداری التهاب، ورم و کبودی که از عوارض عمومی جراحی گوش هستند در فرد ایجاد نخواهد شد.

هزینه اتوپلاستی

تعیین هزینه جراحی گوش بعد از معاینه بیمار توسط رضا بدیعی انجام می شود، زیرا تعیین هزینه این روش جراحی زیبایی به فاکتورهای بسیاری از جمله هزینه بیمارستان بستگی دارد.

 

  دکتر رضا بدیعی
متخصص گوش ، گلو و بینی
فلوشیپ فوق تخصصی تومورهای سر و گردن

درباره drbadiei